Tepelná čerpadla

Spolu s dodávkami a montáží VZT a klimatizačních zařízení se věnujeme i dodávkám a montážím tepelných čerpadel. Z pravidla montujeme čerpadla založená na principu vzduch-voda nebo vzduch-vzduch. V obou případech tepelné čerpadlo získává tepelnou energii ze vzduchu a následně ji předává do vzduchu nebo do vody.

Tepelná čerpadla jsou alternativním zdrojem energie a mají široké uplatnění v rodinných domech, bytových domech, občanských domech (školy, úřady, hotely atd.), sportovištích, bazénech a podobně. Tento způsob vytápění lze využít jak v novostavbách, tak ve stávajících stavbách – například při přechodu z vytápění prostřednictvím kotle na ekologické a zároveň ekonomické vytápění tepelným čerpadlem. Možností topení je hned několik. Využít lze vytápění podlahové, stěnové, ale i stropní. Tepelná čerpadla jsou zajímavá nejen díky úspornějšímu provozu oproti klasické elektřině či tuhým palivům, ale také díky nižšímu tarifu D55d nebo D56d pro celou domácnost (včetně spotřeby energie pračky, myčky, lednice atd.). Pořizovací náklady je navíc možné snížit díky poskytovaným státním dotacím na instalaci tepelných čerpadel a to až ve výši 75%.

Účinnost tepelného čerpadla se vyjadřuje pomocí tzv.COP ukazatele. Hodnota tohoto ukazatele závisí na typu a velikosti čerpadla, na teplotě vzduchu, ke které je vztahován a na výrobci čerpadla. Tepelné čerpadlo může mít při venkovní teplotě 7°C například COP6 (tzn. 1kW dodané elektrické energie = 6 kW tepelné energie). Jedná se samozřejmě o příklad a vše je nutné propočítat na konkrétní instalaci a porovnat s údaji konkrétních výrobců. Vhodnost použití tepelného čerpadla pro vybraný objekt je třeba dobře zvážit a propočítat, s čímž Vám rádi pomůžeme. Spočítáme Vám investici, úsporu i návratnost a zpracujeme kompletní projekt.

Realizaci provádí naši odborní technici, stejně tak jako následný servis zařízení. Z řady možných výrobců montujeme zařízení předních značek jako je Mitsubishi nebo Toshiba. Přáním zákazníka meze samozřejmě neklademe a snažíme se ve všem maximálně vyhovět.