O firmě Klimatech Praha, spol.s r.o.

Naše společnost dlouhodobě poskytuje služby v oborech vzduchotechnika, chlazení a stavební akustika. Díky rozvoji technologií jsme v roce 2012 mezi tyto obory úspěšně zařadili i tepelná čerpadla. Specializujeme se na dodávky, montáž, servis a projekci klimatizačních zařízení, chladících zařízení a tepelných čerpadel. Zaměřujeme se na techniku prostředí, zejména v prostorech jako jsou restaurace, výrobní haly, divadla, obchody – prodejny, ordinace, serverovny, bazény atd. Mezi našimi spokojenými zákazníky je však i řada menších soukromých subjektů, nejen v rámci instalací tepelných čerpadel. Spolupracujeme jak s českými tak s předními výrobci a dodavateli světových značek.

Ve spojitosti se vzduchotechnikou je pro nás samozřejmostí provádění pravidelných revizí protipožárních klapek ve vzduchotechnických rozvodech.

V rámci akustiky provádíme měření hluku ve vnitřních i venkovních prostorech (stabilní zdroje hluku, doprava) včetně měření ve stavební akustice (vzduchová, kročejová neprůzvučnost, doba dozvuku). Naši specialisté zaměření na problematiku hluku zpracovávají především akustické studie v oblastech posuzování, jako jsou stabilní zdroje hluku, stavební konstrukce z hlediska vzduchové a kročejové neprůzvučnosti, hluk z dopravy, hluk ze stavební činnosti a podobně.

Historie

Klimatech Praha, spol.s r.o. byla založena v roce 1993. Původní zaměření bylo na zaregulování vzduchotechnických zařízení. Rozsah činnosti byl však záhy rozšířen nejen o dodávky a montáž vzduchotechnických zařízení, ale i o dodávky a montáž chladicích a klimatizačních jednotek a příslušenství v České republice i v zahraničí. Vzhledem k rozmachu stavební činnosti bylo žádoucí rozšířit firmu o projekci vzduchotechnických a chladicích zařízení. Nedílnou součástí společnosti je od jejího počátku také servis namontovaných zařízení. V oblasti hluku je od roku 2008 společnost jednou z mála, která patří mezi autorizované laboratoře v České republice řešící problémy stavební akustiky.